Theatergroep zoekt onderdak

publicatiedatum: ma 9 januari 2012

Zaal der Kunsten gaat per direct dicht. Ook de dagbestedingsactiviteiten verhuizen naar een andere Abrona-locatie. Wat deze bestuursmaatregel betekent voor de al geplande programma's in de Zaal der Kunsten is onduidelijk. Zeker is dat de theatergroep, van mensen met een verstandelijke beperking, die daar op dinsdagavond repeteerde, ook op straat komt te staan.

 
Zaal der Kunsten gaat per direct dicht. Ook de dagbestedings activiteiten verhuizen naar een andere Abrona-locatie. Wat deze bestuursmaatregel betekent voor de al geplande programma's in de Zaal der Kunsten is onduidelijk. Zeker is dat de theatergroep 'Hof van Woerden' die daar op dinsdagavond repeteerde, ook op straat komt te staan. Het gaat hier om 'acteurs' met een verstandelijke beperking. De repetities die nu op dinsdagavond plaats vinden kunnen niet meeverhuizen met de andere Abrona activiteiten.
De huidige begeleiders willen deze groep wel heel graag voortzetten omdat dit voor de spelers een hele goede vorm van ontwikkeling en vrijetijdsbesteding is en zullen dit dan ook volledig op vrijwillige basis doen. En natuurlijk wilen de spelers zelf ook heel graag doorgaan met toneelspelen.
Daarom is contact gezocht met het CPW met het verzoek mee te denken over een vervangende repetitieruimte. Zonder repetitieruimte kan de theatergroep niet voortbestaan.
 
Het CPW zal e.e.a. plaatsen op de website.
Maar mocht u een mogelijk geschikte (en goedkope) ruimte in Woerden weten mail of bel 0348 424232 dan even met het CPW. Het hoeft niet heel groot te zijn.
Alvast bedankt!
namens Kirstie van Vlaardingen, begeleider toneelgroep Kasteel Woerden
 
 
Persbericht 27 mei 2011 in Woerdense Courant.
 
M’n oma, m’n oma, m’n oma!
  
WOERDEN - Niet met de deuren slaan is de eigen ‘Ja zuster, nee zuster’ toneelbewerking van Abrona’s toneelgroep Hof van Woerden.
 
Buurvrouw Boordevol, oma en de andere bewoners van het rusthuis met zuster Klivia aan het hoofd, spelen een gezellige, vrolijke en muzikale voorstelling vol perikelen.
 
Vorige week repeteerden de bewoners van het kasteel nog heel hard om het stuk zo goed mogelijk te kunnen vertolken, en zoals dat met een generale hoort, ging er ook dingen mis: even een mandje zoek, waar zijn de sokken, verkeerde pyjamabroek aangetrokken. Het hoort er allemaal bij maar de acht spelers zijn klaar voor de uitvoering van het stuk dat speciaal door en voor hen geschreven werd. “We hebben zelf ideeën aangeleverd en de leiding maakte er een stuk van”, zegt Anne die de overtuigende rol van zuster Klivia vertolkt en de boel bij elkaar probeert te houden.
Buurman Boordevol is hier een buurvrouw, gespeeld door Lisanne. Een rol die haar naar eigen zeggen heel goed past. “Ik heb een harde stem en kan dus heel goed de altijd pisnijdige buurvrouw spelen.”
 
Tic
Ook Iris die nu in het Thomashuis in Zegveld woont, is blij met haar rol als oma. “Ik zit wel eens een beetje in elkaar gezakt, dus dat komt goed uit, en ik heb een tic,” zegt ze geheimzinnig. Bob speelt Gerrit die samen met Marlous alias Jet het paraplulied zingt. “Ze worden verliefd in het stuk”, verklappen ze. Verder speelt Martijn de uitvinder, José en Elise zijn de twee Trudy’s.