Theateraanbod bij vier Utrechtse Podia in 2009 | Circa 20 % Intercultureel
publicatiedatum: za 17 januari 2009
Vier Utrechtse theaters –De Kom in Nieuwegein, Theater Idea in Soest, Het Klooster in Woerden en De Lampegiet in Veenendaal- werken samen in Kleur in Cultuur aan een interculturele programmering.
Vier Utrechtse theaters –De Kom in Nieuwegein, Theater Idea in Soest, Het Klooster in Woerden en De Lampegiet in Veenendaal- werken samen in Kleur in Cultuur aan een interculturele programmering. Dit project is een vervolg op een eerder opgezette samenwerking met financiële steun van de provincie Utrecht. Thans is naast investeringen van de theaters zelf, extra financiering afkomstig van de FPPM,
het landelijke Fonds voor Podiumprogrammering en Marketing.
Het doel is om in het aandeel interculturele programmering in het totale aanbod in drie jaar te laten groeien naar twintig procent. Onder interculturele programmering. wordt verstaan het aanbod van podiumkunst dat een niet-westerse oorsprong en inhoud heeft en deels voortkomt uit landen van herkomst van in de deelnemende gemeenten verblijvende allochtonen.
De vier theaters werken aan dit initiatief omdat de bevolkingsopbouw in de provincie Utrecht sterk is veranderd in de afgelopen jaren. Met dit initiatief hopen de theaters de programmering meer in overeenstemming te brengen met de bevolkingssamenstelling in de regio.
Speerpunten
De programmering voor het komende seizoen kent twee speerpunten: muziekproducties van Mundial en voorstellingen van Theater EA. Voor de seizoenen 0809 en 0910 wordt dit uitgebreid met voorstellingen van het Utrechtse gezelschap Dox, en Turkse en Marokkaanse muziekprogramma’s. Ook zullen meer in Nederland wonende artiesten met een niet-westerse achtergrond optreden. Hiervoor wordt samengewerkt met de netwerken van Culturele Zondagen.
Eerste optreden in Woerden
Het eerste optreden in Woerden van dit project is ThEAter EA op 21 september. Dit is een terroristenverhaal van Sartre wat nog steeds actueel blijkt te zijn.
De vier theaters hebben een gezamenlijke folder uitgegeven met hun interculturele aanbod en hebben ook een website voor dit project: kleur in cultuur